אודות שובל

סרטי שובל ישראל, עוסקת בהפקה והפצה של סרטי קולנוע, טלויזיה, וידאו ומולטימדיה בישראל וברחבי העולם מזה כ- 50 שנה. סרטי שובל, בבעלות ובהנהלת מיכאל ובני שוילי, הינה בעלת ספריה הכוללת יותר מ- 2,000 סרטי קולנוע וטלויזיה של חברות הפקה מרחבי העולם. הספריה כוללת יותר מ- 700 סרטי אקשן, סרטי איכות, סרטי ילדים, סרטים קלאסיים וכ- 25 סרטי קולנוע ישראליים, רובם בהפקה עצמית וחלקם נרכשו ע"י סרטי שובל להפצה בארץ וברחבי העולם. כמו כן הפיקה סרטי שובל תכניות טלויזיה ווידאו לשוק הבינ"ל, חלקן בשיטת הפקה חדשה בתלת מימד. בימים אלו נמצאת סרטי שובל בשלבים הראשונים של הפקת 2  סרטי קולנוע ישראליים.
 
סרטי שובל הנה בין ספקיות הסרטים המובילות בישראל. בין לקוחותיה ניתן למנות את חברת הלוויין YES, ערוצי הכבלים, ערוץ 1 וזכייני ערוץ 2. סרטי שובל הייתה ספקית הסרטים הראשונה לחברת הלוויין YES עם השקתה, ומכרה לה יותר מ- 500 סרטים.סרטי שובל היתה מעורבת בהשקת ערוץ האקשן AXN בישראל ומכרה לחברת SONY COLUMBIA TRISTAR, בעלת הערוץ, את מרבית סרטי הקולנוע שהערוץ שידר עם עלייתו לאוויר בשנת 2000.
 
במהלך השנים האחרונות מכרה סרטי שובל לערוצי השידור בישראל יותר מ- 1,500 סרטי קולנוע וטלויזיה וסדרות טלויזיה, של חברות הפקה והפצה בינ"ל עימן קשורה סרטי שובל מזה עשרות שנים.
 
סרטי שובל מחזיקה בשיאי צפייה רבים בשירות ה"הום סינמה" – חלוץ שידורי ה- PPV בישראל של חברת תבל, וכיום בשידורי ה- PPV וה- VOD של חברת הלוויין וחברת הוט. הסרט "מלכת הקולג'" של ה- National Lampoon, ובכיכובה של פריס הילטון, הגיע למקום השני במכירות בשידורי ה- VOD של הוט לשנת 2007.  4 מסרטיהם החדשים של ה- National Lampoon  יופצו באמצעות סרטי שובל בישראל.
 
לאחרונה הפיצה סרטי שובל את "מועדון הלקוחות של דאלאס" המדובר, שזכה ב - 3 פרסי אוסקר, כולל השחקן הטוב ביותר ושחקן המשנה הטוב ביותר, וב - 2 פרסי גלובוס הזהב, כמו גם את "הרקדן האחרון של מאו" מאת הבמאי עטור הפרסים - ברוס ברספורד (הנהג של מיס דייזי) שהפך בין לילה ללהיט, "פרשס" המדובר, שהיה מועמד ל - 6 פרסי אוסקר "127 שעות" של דני בוייל (נער החידות ממומביי) שהיה מועמד ל-6 פרסי אוסקר, "זוכת 2 פרסי האוסקר הילארי סוואנק ב- "הפרקליטה", ומריל סטריפ זוכת פרס האוסקר על תפקידה יוצא הדופן בסרט "אשת הברזל" אשר זכה ב - 2 פרסי האוסקר ובגלובוס הזהב.
ובקרוב:
 
- המרגל - סנודן -סרטו של אוליבר סטון, זוכה 3 פרסי האוסקר ומועמד ל-8 פרסי האוסקר (״פלטון״, ״וול סטריט״) בכיכובו של ג'וזף גורדון-לוויט
- מודי - בכיכובם של המועמד ל4 פרסי האוסקר אית׳ן הוק והמועמדת לפרס האוסקר סאלי הוקינס
 
מיכאל שוילי, מייסד החברה ומנכ"ל משותף, הינו מותיקי וממקימי תעשיית הקולנוע והטלויזיה בישראל, שזכה השנה בפרס מפעל חיים בפתיחת פסטיבל הקולנוע בירושלים, על הישגיו ותרומתו לקולנוע הישראלי ועל סרטי האיכות הזרים שהביא לקהל הישראלי. מיכאל החל את דרכו בעולם הקולנוע בגיל 12 כעוזר למקרין סרטים בבתי הקולנוע בירושלים. כבר בגיל 16 שכר אולמות קולנוע ורכש סרטים להפצה בבתי הקולנוע, ובמהרה הפך לחברת ההפצה המצליחה והמובילה בישראל. בשנת 1967 החל את דרכו בהפקות, כאשר 10 ימים לאחר סיום מלחמת ששת הימים הוציא למסכי הקולנוע את הסרט "ששה ימים לנצח", המגולל את סיפור המלחמה ושאותו ראו בהקרנתו המסחרית יותר מ- 1,200,000 צופים.
 
בני שוילי הינו מנכ"ל משותף בחברה. כבר במהלך שירותו הצבאי בחייל האוויר הפיק, ביים וערך, יותר מ- 100 סרטי הדרכה וסרטים תיעודיים. לאחר שירותו הצבאי, היה שותף בהפקת  סרט הקולנוע "נערת הפרברים" בכיכובה של עופרה חזה, ויותר מאוחר ביים וצילם את "מבצע שטריימל" שנמכר ליותר מ- 35 מדינות ברחבי העולם. בשנת 1995 היה שותף בהפקה ובהפצה של ספריית תכניות שהופקו באנגליה וצולמו בשיטת התלת-מימד. תכניות אלו נמכרו ברחבי העולם והפכו ל- BEST SELLERS במדינות רבות.
 
סרטי שובל הינה מהחברות הראשונות בישראל להפקה והפצה של סרטי קולנוע, וידאו וטלויזיה. סרטי שובל הפיצה ומפיצה סרטי איכות, לצד סרטי אקשן ופעולה, להיטים שוברי קופות ושיאי רייטינג, מכל גווני הקשת. בין הסרטים ניתן למצוא יצירות מופת בלתי נשכחות כגון "סינמה פרדיסו", "קבקבי העץ" של ארמנו אולמי, "מפיסטו" (עטור הפרסים וזוכה האוסקר של הבמאי הנודע אישטוואן סאבו), "דודסקאדן" של אקירה קוראסווה לצד ספריית סרטיו של גאון הקולנוע היפני (הכוללת את "7 הסמוראים", "כס הדמים" ועוד שיצאו בימים אלו להפצה ב- 2 מארזי DVD מפוארים). בנוסף סרטי שובל הפיצה בעבר את ספריית סרטי צ'ארלי צ'פלין, סרטי אינגמר ברגמן, סרטיו של פדריקו פליני (המופצים גם הם בימים אלה במארזי DVD). בין להיטי הקולנוע שהופקו ע"י סרטי שובל היה הסרט "ששה ימים לנצח" בו צפו כ- 1,200,000 צופים - שיא במספר צופים לסרט ישראלי עד היום, וכן הסרט "פישקה במילואים" בו צפו כ- 850,000 צופים. בספריית הסרטים הישראליים ניתן למצוא קלאסיקות נוספות של הקולנוע הישראלי כגון:
"חור בלבנה" - הסרט הנחשב ביותר של אורי זוהר, "שני קונילמל", "חבורה שכזאת" בהשתתפות יוסי בנאי, גילה אלמגור ובומבה צור, "צלילה חוזרת" - אחד הסרטים הישראליים הנחשבים שהיה מועמד לשני הפרסים הגדולים בפסטיבל ברלין, "נערת הפרברים" בכיכובה של עופרה חזה וסרטים נוספים.
C-2014-Shoval Film Production
We’ll be waiting to hear your comments